Вибір відповідної валізи вирішує про комфорт в подорожі. Тому покупка першого, що попадається на очі, це не найкраще рішення. Як Ви знаєте служба обслуговування аеропортів і митна служба не завжди виявляють надмірну турботу про багаж мандрівників. Буває, що валізи поганої якості не витримують зустріч з митниками або завантаження у літак.

Говорячи про валізи мандрівників, ймовірно, уява багатьох людей малює таку картину: прямокутний ящик з символами відвідуваних країн і готелів. Але такий стереотип вже не актуальне у даний час. Такі валізи залишилися тільки у шанувальників стилю ретро. Але ті, хто хоче купити валізу-сумку хорошої якості, повинен звернути увагу на більш сучасні продукти.

Валізи і сумки

 

Коліщата

Революцію в життя мандрівників принесли 2 винаходи : коліщатка і твердий матеріал. Сміливо можна стверджувати, що завдяки їм був винайдений жорсткий тип валізи на колесах. На сьогодні валізи, в основному, бувають на чотирьох або двох колесах.

Телескопічна ручка

На таку інновацію потрібно було почекати ще 17 років. У 1987 році Роберт Плат, пілот Northwest Airlines, винайшов валізу заново. Саме його задум остаточно накреслив картину сучасного, зручного багажу. Замість чотирьох коліщаток, він залишив лише 2 по одній стороні і додав висувну телескопічну ручку. Таким чином, виникла так звана "trolley system", що використовується всіма виробниками валіз у всьому світі. З цього часу валізу можна тягнути за собою.

 

Могло б здаватися, що кількість прикріплених до валізи коліщаток не має великого значення. Помилка. Має велике. Все залежить від того, який транспортний засіб Ви виберете.

 

Мала комбінована валіза на двох колесах буде ідеальною, якщо Ви часто подорожуєте поїздом з невеликим багажем. Але якщо вагу багажу можна рахувати десятками кілограмів, кращим вибором буде валіза на чотирьох коліщатках. Сьогоднішні конструкції коліщаток наближені до "шасі" візка у супермаркеті. Оборотні кріплення дозволяють просування валізи у всіх можливих напрямках ― боком, поперек, як Вам зручно. Завдяки цьому легше протиснутися, наприклад, через коридор у вагоні.

 

Але якщо Вам більше потрібна велика або середня валіза для авіаперельотів, тоді кращим вибором стане валіза на двох колесах з міцною висувною ручкою. З такою валізою Ви без проблем обійдете натовп на аеродромі, а перехід до терміналу не втомить Вас. Але все ж, якщо Ви мітите у велику валізу, в яку можна запакувати «дві шафи одягу і телевізор або сім'ю нелегальних іммігрантів», зверніть увагу на модель з чотирма колесами. Вам буде легше перекочувати велику вагу.

Матеріали

Як вже ми згадали раніше, у часи чорно-білого кіно найбільш популярними були валізи, виготовлені з повстяної плити на дерев'яному скелеті. Були також стильні шкіряні валізи. Проблема була в тому, що часто валіза важила більше ніж багаж, який можна було в неї запакувати. Сьогодні ж перед валізами стоїть кілька завдань ― вони повинні добре захищати вміст, бути міцними і легкими. Тому зараз при їх виготовленні використовуються сучасні синтетичні матеріали.

Валізи, враховуючи вид застосованих матеріалів, можна розділити на:

  • тверді
  • м'які
  • напівтверді

Тверді

Виконуються тверді валізи з твердого матеріалу ABS, і як вказує сама назва, тверді валізи це свого роду скрині. Їх стіни виконані найчастіше з термопластичних матеріалів – полікарбонату, скловолокна, поліпропілену або так званого ABS-у. Характеризуються високою стійкістю до пошкоджень, тріщин і вм'ятин. Можуть витримувати натиск в кілька сотень кілограмів. Досконало захищають вміст перед вологістю і механічними пошкодженням.

М'які

М'які валізи і сумки виконуються з нейлону і волокон м'якого полістиролу, синтетичних матерій ― найчастіше це полістирол і нейлон високої щільності. Вони не убезпечують речей, які перевозяться, так добре як тверді валізи, але ви не повинні переживати, про те, що закритий у них багаж промокне або загубиться. Якщо Ви перевозите тільки одяг, то у Вас немає необхідності інвестувати в броньовану валізу. Вистачить виконаної з матерії. Вона має ще одну перевагу ― вона досить еластична. Отже її легше заповнити, оскільки можна змінити її форму.

Напівтверді

Це середнє рішення. У цих валізах стінки настільки тверді, щоб добре забезпечувати делікатний вміст, і настільки еластичні, щоб у валізу напхати на кілька дрібниць більше. Дуже часто до шиття таких валіз застосовується матеріал EVA (Ethylene Vinyl Acelate). Без занурення в хімію, можна сказати, що це міцний, еластичний і стійкий до води матеріал. Інші матеріали, які застосовуються при виготовленні напівтвердих валіз – це полістиролові волокна високої щільності, укріплюються додатково пінкою.

Параметри

Легко здогадатися, що у валізах є два основні параметри:

  • Ємність
  • Вага

У разі валіз, розмір має величезне значення. Особливо якщо Ви плануєте авіаційні подорожі. Так як всі авіа-перевізники обмежують розмір багажу, який вноситься на борт літака. Це знають виробники, тому пропоновані ними моделі, виконують вимоги авіаліній.

За розміром валізи можна розділити на:

  • малі (підручні)
  • середні
  • великі
Таблиця співвідношення довжини поїздки і розміру валізи
Довжина поїздки

Ємність валізи

1-4 дня Мала валіза ємністю 30 ― 40 літрів
4-7 днів Середня валіза ємністю 50 ― 70 літрів
7-14 днів Велика валіза ємністю 90 ― 130 літрів

 

Вага середньої валізи це в середньому 2 ― 4 кг. Великі валізи можуть важити навіть 8 ― 10 кг.

Функціональність та аксесуари

Про функціональність Вашої нової валізи вирішують такі доповнення як:

  • Додаткові кишені
  • Підв'язки
  • Додаткові перегородки
  • Ремені
  • Рукоятка

В хорошу валізу Ви можете упакувати не тільки одяг. Добре якщо в ньому знаходиться кишеня на документи, окрема кишеня з чохлом на костюм, кишеня для ноутбука, підв'язки, а також додаткова перегородка, яка дозволить відокремити одяг від провіанту.

Підсумки

Якщо ви часто подорожуєте та аеропорти та готелі, це ваш другий будинок, необхідна інвестиція в хорошу валізу. Купівля першої найкращої моделі може вас розчарувати після перших поїздок. Тому приділіть невеликий час, щоб визначити власні потреби та адаптувати нову покупку. Подумайте, яка ємність вам потрібна. А можливо придбати набір валіз, які виправдають себе в різних ситуаціях. На ваш вибір тверді, м'які або напівтверді валізи. Кожна з них стане в нагоді в різних умовах.

 

Естетичні питання ми залишаємо Вам. Одне можна сказати напевно: з цим проблем не буде. Ринок пропонує багато варіантів ― від класичних чорних по яскраві зразки.